Lietuviai geriau žinomi svetur, nei namie

Lietuvos atstovai tradicinėse atvirose Rygos ušu taurės varžybose iškovojo šešias pirmąsias vietas

Rygoje vykusiose kasmetinėse atvirose Latvijos ušu taurės varžybose lietuviai užėmė net šešias prizines vietas. Lietuvos tradicinio ušu asociacijos „Shaolin“ atstovai jėgas išmėgino tradicinių ušu stilių kategorijoje.

Tarptautinėse varžybose iš viso dalyvavo 70 sportininkų iš Latvijos, Lietuvos ir Rusijos. Į renginį atvyko ir dalyvius pasveikino Rygos meras bei Kinijos ambasados Latvijoje atstovai.

Moterų grupėje aukso medalį iškovojo Raminta Vėžytė, vyrų grupėje aukso medaliais buvo apdovanoti Arūnas Baliukonis ir Karolis Lapėnis, bronza apdovanoti taip pat Lietuvos atstovai – Dominykas Baliukonis ir Tomas Vosylius. Tradicinių ginklų rungtyje antrąją vietą užėmė Karolis Lapėnis.

Šiais metais, tai jau antros varžybos kuriose Lietuvos tradicinio ušu asociacijos „Shaolin“ atstovai užima prizines vietas. Pasak lietuvių komandos trenerio Tomo Lapinsko, akivaizdu, kad mūsų šalies atstovai meistriškumu nenusileidžia kaimyninių šalių sportininkams.

„Tiek tradicinis, tiek sportinis ušu Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius. Kol kas Lietuvos tradicinio ušu asociacija „Shaolin“ vienintelė gina mūsų šalies garbę tarptautinėse ušu varžybose, tačiau rezultatai tikrai džiugina. Sunku pasakyti, kodėl Lietuvoje ši sporto šaka nesulaukia tiek dėmesio kaip kaimyninėse šalyse, tačiau lietuvių pasiekimai leidžia tikėtis permainų. Todėl jau kitų metų rudenį  planuojame surengti tokias varžybas ir mūsų šalyje”, – sako T. Lapinskas.

2012-12-19

www.sportas.info

Related Posts