Savaitgalį Vilniuje, Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto sporto salėje pirmą kartą vyks atviras Baltijos ušu (kung fu) čempionatas. Varžybose laukiama rekordinio dalyvių skaičiaus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Šveicarijos, Bulgarijos, Azerbaidžano bei Kinijos, rašoma ušu federacijos pranešime žiniasklaidai.
Sportininkai varžysis visose ušu sporto šakos kategorijose: parodomosiose kovinių veiksmų kompleksų rungtyse (taolu), lengvo (qingda) ir pilno kontakto (sanda) kovose, kiniškose imtynėse (shuaijiao) bei fechtavimo (bingdao) rungtyse.
Pasak Lietuvos ušu federacijos prezidento Tomo Lapinsko, išsikovoti teisę rengti tokio lygio varžybas mūsų šalyje užtruko daugiau nei septynerius metus.
„Tikimės, kad tokio lygio varžybos leis dar kartą atkreipti lietuvaičių dėmesį į šią sporto šaką bei kovos meną, kuris, vienaip ar kitaip, yra visų Rytų šalių kovinių sportinių bei tradicinių disciplinų ištakose, įgyti daugiau patirties ir pademonstruoti, kad mūsų šalyje ušu sportas užima tokią pat garbingą vietą kaip kitos sporto šakos. Juolab, kad šiandien mūsų šalyje turime ne tik Europos bet ir pasaulio ušu čempionų, ginančių šalies garbę varžybose užsienyje bei didžiausią ušu komandą Baltijos šalyse“, – teigė T. Lapinskas.
Ušu sporto šaka skirstoma į dvi stambias disciplinas: ušu taolu – kovinių veiksmų demonstracija (atitikmuo karate kata) ir ušu dvikovės disciplinos. Šių metų Baltijos ušu čempionate dominuos dvikovės rungtys: „ušu dvikovės rungtys – išsiskiria didele įvairove, kur kiekvienas gali pasirinkti sudalyvauti varžybose pademonstruodami savo stipriausius gebėjimus – imtynėse, smūginėse disciplinose ar fechtavime. Renginyje varžysis modernaus sportinio ir tradicinio ušu atstovai.
Čempionato dalyviai bei svečiai taip pat turės neeilinę galimybę betarpiškai susipažinti su autentiškais legendinio Šalino vienuolyno kovos menais bei kultūra sudalyvaudami seminare, kurį ves specialiai šia progą į Lietuvą atvykę Tarptautinio tradicinio Šaolino ušu tyrimo instituto meistrai iš Kinijos ir Šveicarijos.
„Dviejų dienų seminaras – skirtas ne vien profesionaliems ušu atstovams bet ir visiems vilniečiams bei miesto svečiams, besidomintiems rytų kultūra bei kovos menais. Lietuvos ušu federacijos kvietimu Vilniuje viešės autentiško Šaolino kovos meno atstovai, todėl visi norintieji turės unikalią galimybę betarpiškai susipažinti su šiuo legendiniu kovo menu bei kultūra“, – sakė Lietuvos ušu federacijos prezidentas.