Paskutinį balandžio šeštadienį sostinė vėl prisijungs prie viso pasaulio Taiči (Taijiquan) praktikuotojų drauge minėdama Pasaulinę Taiči ir Cigung (Qigong) dieną, kuri jau dvidešimtus metus iš eilės švenčiama visame pasaulyje, daugiau nei aštuoniasdešimtyje šalių. Susipažinti su kiniško sveikatingumo sistemų paslaptimis bei subtilybėmis kiekvienas turės galimybę pačioje sostinės širdyje – Vilniaus Rotušės aikštėje.
Šventėje dalyvaus Lietuvos rytų kovos menų klubų atstovai bei specialistai iš Kinijos, kurie pristatys skirtingas kinų bei vietnamiečių sveikatingumo sistemas. Daugiau nei šimtas renginio dalyvių kvies vilniečius bei miesto svečius išbandyti ir specialias sveikatingumo mankštas.
VšĮ „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko teigimu, prisijungti prie visame pasaulyje minimos Taiči ir Cigung dienos paskatino noras pakviesti tiek vilniečius, tiek miesto svečius daugiau judėti, būti aktyvesniais. „Atšilus orams norisi, kad įvairaus amžiaus žmonės tinkamai išnaudotų žaliuosius miesto plotus, parkus, skverus – ateitų ir mankštintųsi, aktyviai judėtų, o Taiči bei Cigung praktikos tam puikiai tinka,“ – sakė M.Paulauskas.
Lietuvos ušu federacijos prezidento Tomo Lapinsko teigimu, šio renginio tikslas – supažindinti žmones su neatsiejamu kinų bei kitų tradicinių rytų kovos menų aspektu – sveikatinimo praktikomis. „Siekiame populiarinti judesio kultūrą, skatinti įvairaus amžiaus žmones rūpintis savo sveikata, ją stiprinti, užkirsti kelią galimoms ligoms bei negalavimams ir, žinoma, tapti visame pasaulyje minimos Taiči ir Cigung dienos šventės dalimi,“ – teigia T. Lapinskas
Pasak jo, šventės metu taip pat bus galima gauti informacijos apie klubus, kuriuose galima išmokti laiko patikrintų, tradicinių Taiči ir Cigung technikų, pasikalbėti su klubų atstovais.
Pasak Lietuvos Taidzičuan asociacijos prezidento Vitalijaus Veršinino, renginyje galima sudalyvauti be jokio pasiruošimo, šventės dalyviai, turės unikalią galimybę ne tik stebėti praktikuojančiųjų pasirodymus, bet ir prisijungti prie praktikų, kurioms vadovaus patyrę Lietuvos Taidzičuan asociacijos instruktoriai:“ Mielai laukiame ne vien Taiči ir Cigung praktikuotojų, bet ir visų kuriems nesvetima fizinė kultūra, sveikatinimo praktikos bei rytų kovos menai. Laukiami ir tie kuriems iki šiol neteko nieko apie tai girdėti ar iš arčiau susipažinti su šiuo kinų kultūros fenomenu,“ – teigia V. Veršininas.
Balandžio 27 d. Pasaulinės Taiči ir Cigung dienos šventę Rotušės aikštėje organizuoja Lietuvos ušu federacija, VšĮ „Sveikas miestas“ bei Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas. Renginio pradžia 11 val.
Kviečiame prisijungti!